Read Batman: Rok jedna by Frank Miller Free Online


Ebook Batman: Rok jedna by Frank Miller read! Book Title: Batman: Rok jedna
The author of the book: Frank Miller
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 19.14 MB
Edition: Crew
Date of issue: 2007
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books Batman: Rok jedna:

Rok jedna sleduje příchod Bruce Waynea do Gothamu, kde si pomalu začíná uvědomovat, že stát se postrachem zločinců nebude zase tak snadné. Zároveň s ním přijíždí i čerstvě ženatý poručík Gordon, který vstupuje do policejního sboru a zjišťuje, že poctivý polda to v něm nebude mít snadné.
Temný a syrový příběh patří spíš do kategorie „detektivka drsné školy“ než superhrdinský komiks. I v podání malíře Davida Mazzucchelliho je Gotham spíše „do špíny zamilované velkoměsto“ než gotický lunapark známý z filmů.
U knihy je množství bonusů, včetně původních náčrtků, scénářů a minikomiksů!

Read Ebooks by Frank MillerRead information about the author

Ebook Batman: Rok jedna read Online! Frank Miller is an American writer, artist and film director best known for his film noir-style comic book stories. He is one of the most widely-recognized and popular creators in comics, and is one of the most influential comics creators of his generation. His most notable works include Sin City, The Dark Knight Returns, Batman Year One and 300.

Librarian Note: There is more than one author in the GoodReads database with this name. See this thread for more information.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Batman: Rok jedna
Read EBOOK Batman: Rok jedna by Frank Miller Online free

Download PDF: batman-rok-jedna.pdf Batman: Rok jedna PDF