Read Hiçbir Yerden Haberler by William Morris Free Online


Ebook Hiçbir Yerden Haberler by William Morris read! Book Title: Hiçbir Yerden Haberler
The author of the book: William Morris
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 378 KB
Edition: Say Yayınları
Date of issue: 2011
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books Hiçbir Yerden Haberler:

Hiçbir Yerden Haberler, 1890'da ilk olarak Commonweal adlı Sosyalist bir dergide bölümler halinde yayımlandı.

Morris bu kitabında doğayla bütünleşik, eşitlikçi, devletsiz bir toplum tasavvur etmiştir. Her ne kadar kendisini sosyalist olarak görse de bu kitabıyla anarşizme daha yakındır. Yazar bu kitapta herkesin ulaşmak istediği, insanların özgürce hareket ettiği bir ütopya yaratır. Sanayileşmenin yerini toplumsal zanaat ekonomisinin aldığı özgürlükçü sosyalist bir topluma ilişkin ikna edici bir vizyon sunar. İşçi sınıfının devriminden bahseder ve Marx'ın tarif ettiği türden bir sosyalist toplum yaşamını betimler.
"Politikanın efendilerinin oynadığı oyun, birkaç hırslı yandaş kişinin, lüks ve heyecanlı bir eğlence hayatı yaşayabilmek için halkı ya ikna ederek ya da zorlayarak, kendi masraflarını onlara ödetmesinden ibaretti. Kendi aralarında ciddi fikir ayrılıkları varmış gibi bir izlenim yaratmak, hayatlarının her aşamasında yer alan bir yalandı..."

Read Ebooks by William MorrisRead information about the author

Ebook Hiçbir Yerden Haberler read Online! William Morris was an English architect, furniture and textile designer, artist, writer, socialist and Marxist associated with the Pre-Raphaelite Brotherhood and the English Arts and Crafts Movement. Morris wrote and published poetry, fiction, and translations of ancient and medieval texts throughout his life. His best-known works include The Defence of Guenevere and Other Poems (1858), The Earthly Paradise (1868–1870), A Dream of John Ball and the utopian News from Nowhere. He was an important figure in the emergence of socialism in Britain, founding the Socialist League in 1884, but breaking with the movement over goals and methods by the end of that decade. He devoted much of the rest of his life to the Kelmscott Press, which he founded in 1891. The 1896 Kelmscott edition of the Works of Geoffrey Chaucer is considered a masterpiece of book design.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Hiçbir Yerden Haberler
Read EBOOK Hiçbir Yerden Haberler by William Morris Online free

Download PDF: hibir-yerden-haberler.pdf Hiçbir Yerden Haberler PDF