Read Tatlı Sır by Jamie McGuire Free Online


Ebook Tatlı Sır by Jamie McGuire read! Book Title: Tatlı Sır
The author of the book: Jamie McGuire
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 329 KB
Edition: Yabancı
Date of issue: November 2014
ISBN: 6055016206
ISBN 13: 9786055016203

Read full description of the books Tatlı Sır:

Çocukluk yılları gereğinden fazla erken sona eren, özgür ruhlu Camille "Cami" Camlin, üniversitenin ilk yılından sonra kendi evine çıkmıştı ve hayatını istediği gibi yaşayabilmek için çabalıyordu. Red Door'da çalışmak ve okula gitmek dışında başka bir şeye ayıracak vakti yoktu. Ta ki erkek arkadaşını görmek için çıkacağı seyahat iptal olana kadar... Şimdi önünde, yıllardır ilk defa ne yapacağını bilmediği bomboş bir hafta sonu vardı.

Trenton Maddox, Eastern State Üniversitesi'nin kralıydı. Arkadaşları onun gibi, kadınlarsa ona sahip olmak istiyorlardı ama trajik bir kazadan sonra hayatı altüst olmuş, okulu yarım bırakmıştı.

Kazadan on sekiz ay sonra Trenton, dul babasıyla aynı evde yaşayıp yerel bir dövmecide çalışıyor, babasına faturaları ödemesinde yardımcı oluyordu. Tam hayatının normale dönmeye başladığını hissettiği günlerin birinde, Red'de yalnız başına oturan Cami'ye rastladı.

Gürültücü kardeşleriyle başa çıkmaya alışkın olan Cami, Trenton Maddox'la başlayan yeni arkadaşlığını da idare edebileceğini düşünmüştü. Ama bir Maddox erkeği, âşık olduğunda bu sonsuza dek sürerdi; âşık olduğu kız, altüst olmuş dünyasını tamamen yıkabilecek kişi olsa bile...

Read Ebooks by Jamie McGuireRead information about the author

Ebook Tatlı Sır read Online! Jamie McGuire was born in Tulsa, Oklahoma. She attended Northern Oklahoma College, the University of Central Oklahoma, and Autry Technology Center where she graduated with a degree in Radiography.

Jamie paved the way for the New Adult genre with the international bestseller Beautiful Disaster. Her follow-up novel, Walking Disaster, debuted at #1 on the New York Times, USA Today, and Wall Street Journal bestseller lists in all four categories. Beautiful Oblivion, book one of the Maddox Brothers series, also topped the New York Times bestseller list, debuting at #1. In 2015, books two and three of the Maddox Brothers series, Beautiful Redemption and Beautiful Sacrifice, respectively, also topped the New York Times, as well as a Beautiful series novella, Something Beautiful. In 2016, Beautiful Burn made an appearance on the New York Times and USA Today, and was also named iBooks' Romance Book of the Year. The same year, A Beautiful Funeral also topped the New York Times bestseller list.

Novels also written by Jamie McGuire include: apocalyptic thriller and 2014 UtopYA Best Dystopian Book of the Year, Red Hill; the Providence series, a young adult paranormal romance trilogy; Apolonia, a dark sci-fi romance; and several novellas, including A Beautiful Wedding, Among Monsters, Happenstance: A Novella Series, and Sins of the Innocent.

Jamie is the first indie author in history to strike a print deal with retail giant Wal-Mart. Her self-published novel, Beautiful Redemption hit Wal-Mart shelves in September, 2015.

Jamie lives in Steamboat Springs, Colorado with her husband, Jeff, and their three children.

Find Jamie at www.jamiemcguire.com or on Facebook, Twitter, Google +, and Instagram.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Tatlı Sır
Read EBOOK Tatlı Sır by Jamie McGuire Online free

Download PDF: tatl-sr.pdf Tatlı Sır PDF