Read Napálený by Kevin Hearne Free Online


Ebook Napálený by Kevin Hearne read! Book Title: Napálený
The author of the book: Kevin Hearne
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 34.89 MB
Edition: Laser-books
Date of issue: November 2014
ISBN: 8071933848
ISBN 13: 9788071933847

Read full description of the books Napálený:

Druid Atticus O'Sullivan by nepřežil déle než dvě tisíciletí, kdyby v sobě neměl pořádnou dávku keltské prohnanosti. Když se mu tedy na americký jihozápad přijdou pomstít bohové hromů a blesků, s menší pomocí navažského šibala Kojota je přesvědčí, že ho v arizonské poušti rozsekali na cimprcampr.
Jenže mazanému Kojotovi není proti srsti ušít občas nějakou tu levárnu a Atticus brzy zjistí, že mu hodil na krk boj s krvežíznivými pouštními kožoměnci, kteří na sebe mohou brát různé podoby. Když už si myslí, že všechny lsti prokoukl, zradí ho ten, od koho by to čekal nejméně. Atticus přísahá, že jestli tohle přežije, už nikdy se nenechá napálit. Krásná poslední slova.

Read Ebooks by Kevin HearneRead information about the author

Ebook Napálený read Online! Kevin is the NYT bestselling author of the Iron Druid Chronicles, as well as two forthcoming series: The Seven Kennings, an epic fantasy trilogy, and Tales of Pell, a fantasy series co-authored with Delilah S. Dawson. Books 1-8 of the Iron Druid Chronicles are out now; BESIEGED, a collection of new Iron Druid stories, will be out July 11; A PLAGUE OF GIANTS, the first book of The Seven Kennings, will be out Oct. 17.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Napálený
Read EBOOK Napálený by Kevin Hearne Online free

Download PDF: naplen.pdf Napálený PDF